راهنمای خرید دستگاه کپی رنگی

دستگاه کپی رنگی

دستگاه کپی رنگی به طور گسترده ای در جاهای مختلف ، از ادارات دولتی و موسسات مالی تا آژانس های تبلیغاتی و بسیاری جاهای  دیگه، استفاده می شوند. در انتخاب یک دستگاه کپی رنگی،  مهم ترین مساله انتخاب دستگاهیه که توانایی پوشش نیاز های شرکت شما رو داشته باشه.

بهترین ویژگی دستگاه های رنگی اینه که اونا به سرعت در حال تکاملند. این دستگاه ها دیگه فقط یه کار اصلی رو انجام نمیدند و الان میتونند کارهای متنوعی رو پوشش بدند: اسکن، پرینت و فکس، همه با یه دستگاه میتونه انجام بشه. آخرین مدل ها حتی گزینه های مخصوصی همچون پانچ و منگنه کردن رو هم اضافه کردند تا پرونده ها و مدارک رو به یک شکل حرفه ای مرتب کنند.

چگونه دستگاه کپی رنگی مورد نظر خود را انتخاب کنیم؟

خوب، فاکتورهای زیادی رو باید بررسی کنیم که بعضی مهمتر از بقیه اند.

اگر مغازه فتوکپی دارید، مهمترین فاکتور سرعت ماشینه. برای یک بیزینس کوچک یا معمولی، بین 25 تا 35 سری در دقیقه بهترین گزینه است. در واقع سرعت معین میکنه دستگاه چند صفحه میتونه کار بزنه، یا به عبارتی دیگه چقدر کار شما میتونید در یه روز انجام بدید.

مساله ی بعدی ای که باید بررسی کنید کیفیت تصویره. اگر شرکت شما به دنبال ایجاد تصاویر خیره کننده س، باید به دنبال دستگاهی با رزولوشن  600 *600  تا 1200*1200 باشید؛هرچه رزولوشن بالاتر باشه، تصویری دقیقتر و واضحتر به وجود میاد. همراه با رزولوشن، باید به فکر نورگیری (اکسپوژر) رنگی که دستگاه میتونه به کار بگیره هم باشید. با اکسپوژر رنگ هایی از قبیل اتوماتیک، کامل، یک و دو رنگ، شما میتونید تصاویرتون رو به دلخواه خود یا سفارشات مشتری تغییر بدید. و اگر شما معمولا پروژه های بزرگ و پرتفولیوهای پر از تصویر دارید، حتما به فکر یه تونر با  بازده بالا هم باشید، چیزی که در حدود 15000 تا 30000  صفحه رو پوشش بده.

حالا که در مورد کیفیت تصویر و سرعت ماشین تصمیم گرفتید، نوبت به مشخصات دیگه دستگاه میرسه که باعث متفاوت شدن کار شما از دیگران میشه. بسیاری از ماشین ها خصوصیات ویژه ای مانند درست کردن کتابچه،تکرار تصاویر،ته نقش محافظت شده ( secure watermark) و خیلی ویژگی های دیگه رو، به کارهای اولیه دستگاه مانند پرینت، اسکن و فکس اضافه کردند  تا دستگاه رو خاص تر کنند.

ضمنا اگر علاقمند به تاریخچه دستگاه کپی هستید، روی عنوان مقاله کلیک نمایید.

تنظیمات دستگاه مانند اندازه کاغذ مخصوص و پشتیبانی وسایل دیگه کار رو برای ساختن کارهای اصل مانند کارهای تبلیغاتی، ریپورت و مدارک دیگر راحت میکنه. از انجا که بسیاری  از مردم روی موبایل هاشون کار میکنند، ایده خوبیه که دستگاهتون App موبایل  و USB connection  هم داشته باشه.  چرخه گردش، یعنی کپی یا پرینت هایی که دستگاه موظفه در یک ماه بگیره هم نقش بزرگی در این تصمیم گیری دارند. شما نباید بیش از حد از دستگاهی کار بکشید، چون خرجی که تعمیر دستگاهی که بیش از حد کار کرده، روی دستتون میذاره رو هم باید در نظر داشته باشید.

چه موارد دیگری باید در خرید دستگاه کپی رنگی در نظر بگیریم؟

امنیت یکی از فاکتورهای دیگه ایه که بهتره در نظر بگیرید. زمانی که دارید توی یه محیط شلوغ کار می کنید، سخته که همش حواستون به کار دستگاهتون باشه. امروزه بسیاری از دستگاه ها با استفاده از  احراز هویت کاربر، پرینت محافظت شده و محدودسازی دسترسی این مشکل رو حل کردند.

تصمیم گیری برای خرید یه دستگاه فتوکپی رنگی کار چندان آسانی نیست، گزینه های متعددی که در بازار هست، ممکنه باعث گیج شدنتون بشن. بهترین کار برای  محدود کردن انتخاباتون، تمرکز بر نیازهای اولیه کاریتون است.

حجت حاتمی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *